Ring til headspace

Her finder du headspaces telefon- og sms-numre. Du kan ringe eller sende en sms direkte til det headspace, der ligger nærmest dig.

Aalborg:
Telefon: 53 73 30 06, sms: 53 73 30 36, mail: aalborg@headspace.dk

Billund:
Telefon: 53 73 30 07, sms: 31 45 76 24, mail: billund@headspace.dk

Esbjerg:
Telefon: 30 45 25 81, sms: 30 45 25 81 mail: esbjerg@headspace.dk

Horsens:
Telefon: 53 73 30 05, sms: 53 73 30 35, mail: horsens@headspace.dk

Helsingør
Telefon: 5373 3010, sms: 5373 3010, mail: helsingor@headspace.dk.

Herning: 

Telefon: 53 73 30 08, sms: 53 73 30 38, mail: herning@headspace.dk

København:
Telefon: 53 73 30 01, sms: 53 73 30 31, mail: københavn@headspace.dk

Odense:
Telefon: 53 73 30 04, sms: 53 73 30 34, mail: odense@headspace.dk

Roskilde:
Telefon: 53 73 30 02, sms: 53 73 30 32, mail: roskilde@headspace.dk
 
Rødovre:
Telefon: 53 73 30 03, sms: 53 73 30 33, mail: rødovre@headspace.dk

Uanset om du er i nærheden af et headspace eller ej, er der hjælp at hente i headspace. Hvis du er tæt på et headspace, kan du uanmeldt tage forbi, eller du kan ringe eller skrive til headspace først, hvis du har lyst til det. Du kan også kontakte headspace, selv om du ikke bor i en kommune, der har et headspace.

headspaces åbningstider
De fleste af vores headspaces har åbent fra mandag til torsdag i tidsrummet fra kl. 12:00 til 18:00. Med undtagelse af Billund og Helsingør, der har åbent fra tirsdag til torsdag fra kl. 12:00 til 18:00. Desuden har Herning og Aalborg også åbent fredag fra kl. 12:00 til 16:00.

På de lokale sider for hvert headspace, finder du de eksakte åbningstider. Fra mandag til torsdag mellem klokken 12:00 og 18:00 sidder vi klar til at chatte med dig.

På sekretariatet hjælper vi de lokale headspaces, vi håndterer henvendelser fra pressen og varetager en lang række andre funktioner. Du kan kontakte os på info@headspace.dk eller 3110 1330.